eTurboškolenie: Ako nakonfigurovať Cisco router?

Online kurz TCP/IP siete:
Ako nakonfigurovať router v Cisco CLI cez praktické príklady

Slovenský

Naučte sa konfigurovať routre a IP architektúru sietí. Získajte hodnotné informácie na Cisco certifikáciu

Zľava platí do 14.07. 23:59. Ponuka vyprší o:

Ktorú triedu si zvolíte ?

Know-how praktickej konfigurácie od odborníka, ktorý sa sieťovej bezpečnosti venuje viac ako 15 rokov, s osnovou Vám prinesie toto:

 • Rýchlo pochopíte základnú konfiguráciu sieťových smerovačov/routrov na praktických príkladoch bez zdĺhavých teórií.
 • Vhodné pre kandidátov na profesiu: Networking Engineer
 • Pochopíte všeobecné princípy, ako fungujú routre bez ohľadu na výrobcu.
 • Budete vedieť nakonfigurovať Cisco router v príkazovom riadku CLI, potom, čo ho zapojíte do siete.
 • Vhodné pre prípavu na priemyselný certifikát: CCNA
 • Pochopíte subnetovanie v IPv4 sieťach a tentokrát to budete vy, kto to bude vysvetľovať kolegom a známym.
 • Porozumiete princípom sietí tak, aby ste sa nedopustili zdĺhavých chýb, ktoré by vás zdržali na niekoľko dní a odradili od inštalácie a konfigurácie TCP/IP a Cisco sietí.
 • Nebudete expert na Cisco routre, avšak hravo prekonáte bolesť 80% začiatočníkov.
 • Získate garantovaný prístup do prostredia Like-IT e-Learningu pre toto školenie na sedem rokov pre jednu osobu, kde viete študovať kdekoľvek: na počítači, tablete alebo na mobile s online pripojením.
 • Príklady aj teória v Slovenčine, všetkému rýchlejšie porozumiete bez zdĺhavého lúskania Angličtiny.
 • Jeden lektor, jeden celistvý kurz pre začiatočníkov. Získate jeden ucelený prehľad a ste v tom doma.

Po absolvovaní kurzu sami zvládnete navrhnúť a nakonfigurovať napr. takúto sieť so subnetovaním, NAT a routingom:

Online kurz konfigurácie Cisco Routrov príklad dynamické smerovanie IP maškaráda NAT, routing
Master Class

Začína 22. júla 2024. Každý modul sa uvoľňuje každý deň. Zapísať sa môžete do 18. júla 2024. 23:59. Plne elektronická online verzia vhodná pre samoštúdium konfigurácie Cisco routrov.

GrandMaster Class

Začína 22. júla 2024. Každý modul sa uvoľňuje každý deň. Zapísať sa môžete do 18. júla 2024. 23:59. Na konci každého druhého modulu v nasl. prac. deň je Individuálny Thinkpoint, čo je 30 minútová One-by-One Skype konzultácia k dvom modulom, k konfiguračným CLI príkladom, ktoré ste si skúšali a k vašim otázkam. Získate certifikát o absolvovaní.

Ultimate Class

Začína, hneď teraz. Získate všetky moduly dostupné od štartu štúdia. Po každom module si naplánujeme Individuálny Thinkpoint, teda 30 minútová One-by-One Skype konzultácia s odborníkom aspoň na úrovni CCNP, kde preberieme vaše individuálne riešenie príkladov z Networking Best Practices z ohľadom na aktuálne využitie sieťových technológií a vaše prípadné otázky. Termíny Thinkpointov v Ultimate Class sú prispôsobiteľné podľa tempa vášho štúdia.

Hodnotenia z triedy MasterClass

BV

Bernard V.

"Základ sa dal zvládnuť za jeden deň - ráno som 1x zapol router a ešte doobeda som na ňom zvládol urobiť základné príkazy a do večera som ho mal nakonfigurovaný podľa tohoto video návodu. Cena je adekvátna, oveľa nižšia ako podobné kurzy čo som pozeral."

KM

Karin M.

"Konfigurácia routra od úplných základov zábavným štýlom. Je to dobrý základ, odporúčam začínajúcim cisco networkerom :) Dalo sa to pochopiť celkom rýchlo."

IK

Igor K.

"Kurz prekonal moje očakávanie. Lektorové “zapálenie pre vec” je nákazlivé. Mám chuť vedieť o tejto téme viac. Najlepšie na kurze boli praktické ukážky vo videách a laby."

Kto vám radí?

Ing. Marián Knězek

Má za sebou bohaté skúsenosti s budovaním privátnej siete pre T-Com. Svoje know-how publikoval aj ako výskumný pracovník počítačových sietí. V rámci Like-IT je zodpovedný za architektúry sieťových riešení. Pracuje na architektúre backbone TCP/IP a MPLS sietí pre internetových poskytovateľov služieb.

Cisco CCNP

Marián je držiteľom tejto prestížnej certifikácie, ktorým ho Cisco certifikuje ako profesionála v oblasti počítačových sietí, oblasti switchingu a routingu.

Cisco CCDP

Túto prestížnu certifikáciu v oblasti dizajnu (návrhu) sietí Cisco nemá na Slovensku veľa ľudí. Marián patrí k držiteľom tejto certifikácie.

Sedem faktov o online kurze Cisco routrov:

 • Marián niekoľko rokov pôsobil v najväčšom IT školiacom stredisku na Slovensku a bol niekoľkokrát vymenovaný za Lektora roka
 • Živé školenie s Mariánom v oblasti návrhu a konfigurácie TCP/IP sietí a Cisco routrov absolvovali stovky ľudí z veľkých firiem a medzinárodných korporácií pôsobiacich v SR a ČR s výrazne nadpriemerným hodnotením 8,4/9
 • Cieľ školenia je predať čo najviac know-how praxe pri čo najmenšom študijnom čase podľa Paretového pravidla 80/20
 • Marián má schopnosť skĺbiť vedomosti z praxe podložené reálnymi projektami pre veľké firmy a schopnosť učiť. Je veľa odborníkov ktorí nevedia učiť, ako aj veľa učiteľov ktorí o danej problematike takmer nič nevedia
 • Ceny takýchto e-learningových školení sú nastavené tak, aby potešili čo najviac ľudí. Hlavný príjem firmy Like-IT pozostáva z veľkých projektov a nie školení
 • Jemný humor, jemná irónia a nadhľad je nevyhnutnou súčasťou všetkých Mariánových školení
 • Študenti často v hodnoteniach školení píšu, že najväčší prínos školenia neboli prezentované vedomosti, ale naštartovanie zápalu pre konfiguráciu Cisco routrov a TCP/IP sietí a motiváciu pracovať v danej oblasti a učiť sa ďalej. Jednoducho sa nechať zviesť návrhom a konfiguráciou Cisco routrov :)

Hodnotenia z triedy GrandMaster Class

PF

Pavol F.

"Celkom jednoducho vysvetlené aj pokročilé koncepty. Proste ľahko stráviteľný kurz. Lepšie ako väčšina ostatných „CCNA“ školení, ktoré som videl na internete. Prekonal očakávania. Zábavné skype kozultácie."

PH

Peter H.

"Marián, ďakujem pekne! Toto bol môj úvodný kurz Cisco. Prvýkrát som zapájal router a prihlasoval som sa na konzolu. Vďaka našim konzultáciam bolo celkom jenoduché si prejsť všetky moduly. Díky!"

DD

Dávid D.

"Odporúčam. Dobre štruktúrovaný kurz. Zrozumiteľný s fajn príkladmi konfigurácie. Najviac si cením možnosť prejsť si online chyby v konfigurácií. Najlepšia bola časť o NAT/PAT."

Čo sa naučíte na tomto úvodnom online kurze ako konfigurovať Cisco router cez CLI?

Čo o nás hovoria?

RP

Roman P.

"Marián je profík. Pomohol nám zrealizovať zmeny v našej podnikovej sieti za tretinu ceny pôvodného nacenenia väčšieho dodávateľa. Oceňujem, že inštalačné práce prebiehali mimo pracovných hodín, čím nejakým spôsobom nenarušili procesy prác v našej firme. Odporúčam každému jeho základný audit bezpečnosti siete."

LN

Ladislav N.

"Firemná sieť bola dodaná a nainštalovaná cca 2 týždne pred dohodnutým termínom. Oceňujem ochotu realizovať zmeny a podmienky dodania. Skvelé! Dúfam, že budeme mať zo sieťovaním pokoj aspoň 15 rokov."

JV

Jozef V.

"p. Knězek u nás vykonal audit zabezpečenia sietí. Zistili sme, že cez IP kamery nás vedeli sledovať všetci ľudia na okolo, čo nebolo príjemné. Každopádne ďakujeme za opravu. Podľa môjho názoru, takýto audit základnej sieťovej bezpečnosti by mal prebehnúť v každej, aj menšej firme."