eTurboškolenie: Ako nakonfigurovať Cisco router?

Online kurz TCP/IP siete:
Ako nakonfigurovať switch v Cisco CLI cez praktické príklady

Slovenský

Naučte sa konfigurovať L2/L3 switche vo VLANách od základov. Nakonfigurujte architektúru IEEE 802.X. Získajte hodnotné informácie na Cisco certifikáciu

Know-how praktickej konfigurácie od odborníka, ktorý sa sieťovej bezpečnosti venuje viac ako 15 rokov, s osnovou Vám prinesie toto:

 • Rýchlo pochopíte základnú konfiguráciu sieťových prepínačov/switchov na praktických príkladoch bez zdĺhavých teórií.
 • Vhodné pre kandidátov na profesiu: Networking Engineer
 • Po absolvovaní budete vedieť nakonfigurovať Cisco switch v príkazovom riadku CLI, potom, čo ho zapojíte do siete.
 • Pochopíte a budete vedieť nakonfigurovať VLANy a tentokrát to budete vy, kto to bude vysvetľovať kolegom a známym.
 • Pochopíte všeobecné princípy, ako fungujú switche bez ohľadu na výrobcu.
 • Vhodné pre prípavu na priemyselný certifikát: CCNA
 • Porozumiete princípom sietí tak, aby ste sa nedopustili zdĺhavých chýb, ktoré by vás zdržali na niekoľko dní a odradili od inštalácie a konfigurácie TCP/IP a Cisco sietí.
 • Nebudete expert na Cisco switche, avšak hravo prekonáte bolesť 80% začiatočníkov.
 • Získate garantovaný prístup do prostredia Like-IT e-Learningu pre toto školenie na sedem rokov pre jednu osobu, kde viete študovať kdekoľvek: na počítači, tablete alebo na mobile s online pripojením.
 • Príklady aj teória v Slovenčine, všetkému rýchlejšie porozumiete bez zdĺhavého lúskania Angličtiny.
 • Jeden lektor, jeden celistvý kurz pre začiatočníkov. Získate jeden ucelený prehľad a ste v tom doma.

Po absolvovaní kurzu sami zvládnete navrhnúť a nakonfigurovať napr. takúto sieť plnú VLANiek:

Online kurz konfigurácie Cisco Switchov príklad časti VLANy
Master Class

Začína 22. júla 2024. Každý modul sa uvoľňuje každý deň. Zapísať sa môžete do 18. júla 2024. 23:59. Plne elektronická online verzia vhodná pre samoštúdium konfigurácie Cisco switchov.

GrandMaster Class

Začína 22. júla 2024. Každý modul sa uvoľňuje každý deň. Zapísať sa môžete do 18. júla 2024. 23:59. Na konci každého druhého modulu v nasl. prac. deň je Individuálny Thinkpoint, čo je 30 minútová One-by-One Skype konzultácia k dvom modulom, k konfiguračným CLI príkladom, ktoré ste si skúšali a k vašim otázkam. Získate certifikát o absolvovaní.

Ultimate Class

Začína, hneď teraz. Získate všetky moduly dostupné od štartu štúdia. Po každom module si naplánujeme Individuálny Thinkpoint, teda 30 minútová One-by-One Skype konzultácia s odborníkom aspoň na úrovni CCNP, kde preberieme vaše individuálne riešenie príkladov z Networking Best Practices z ohľadom na aktuálne využitie sieťových technológií a vaše prípadné otázky. Termíny Thinkpointov v Ultimate Class sú prispôsobiteľné podľa tempa vášho štúdia.

Hodnotenia z triedy MasterClass

VZ

Viliam Z.

"Najviac sa mi páčil modul o vlanách.. Step by step konfigurácia na Cat35XX v slovenčine. Konečne som to pochopil za pomerne krátky čas a viem to nastaviť. Za mňa TOP!"

JM

Ján M.

"Bolo to v poriadku. Princípy som pochopil, základy konfigurácie som si osvojil a nemám výhrady. Kurz by som nechal tak ako je."

JS

Jozef S.

"Dobrý úvod do switchov, celkom ľahko sa dali pochopiť základné príkazy switcha. Dobrá cena a celkom kvalitný obsah. Super."

Kto vám radí?

Ing. Marián Knězek

Má za sebou bohaté skúsenosti s budovaním privátnej siete pre T-Com. Svoje know-how publikoval aj ako výskumný pracovník počítačových sietí. V rámci Like-IT je zodpovedný za architektúry sieťových riešení. Pracuje na architektúre backbone TCP/IP a MPLS sietí pre internetových poskytovateľov služieb.

Cisco CCNP

Marián je držiteľom tejto prestížnej certifikácie, ktorým ho Cisco certifikuje ako profesionála v oblasti počítačových sietí, oblasti switchingu a routingu.

Cisco CCDP

Túto prestížnu certifikáciu v oblasti dizajnu (návrhu) sietí Cisco nemá na Slovensku veľa ľudí. Marián patrí k držiteľom tejto certifikácie.

Sedem faktov o online kurze Cisco switchov:

 • Marián niekoľko rokov pôsobil v najväčšom IT školiacom stredisku na Slovensku a bol niekoľkokrát vymenovaný za Lektora roka
 • Živé školenie s Mariánom v oblasti návrhu a konfigurácie TCP/IP sietí a Cisco switchov absolvovali stovky ľudí z veľkých firiem a medzinárodných korporácií pôsobiacich v SR a ČR s výrazne nadpriemerným hodnotením 8,3/9
 • Cieľ školenia je predať čo najviac know-how praxe pri čo najmenšom študijnom čase podľa Paretového pravidla 80/20
 • Marián má schopnosť skĺbiť vedomosti z praxe podložené reálnymi projektami pre veľké firmy a schopnosť učiť. Je veľa odborníkov ktorí nevedia učiť, ako aj veľa učiteľov ktorí o danej problematike takmer nič nevedia
 • Ceny takýchto e-learningových školení sú nastavené tak, aby potešili čo najviac ľudí. Hlavný príjem firmy Like-IT pozostáva z veľkých projektov a nie školení
 • Jemný humor, jemná irónia a nadhľad je nevyhnutnou súčasťou všetkých Mariánových školení
 • Študenti často v hodnoteniach školení píšu, že najväčší prínos školenia neboli prezentované vedomosti, ale naštartovanie zápalu pre konfiguráciu Cisco switchov a TCP/IP sietí a motiváciu pracovať v danej oblasti a učiť sa ďalej. Jednoducho sa nechať zviesť návrhom a konfiguráciou Cisco switchov :)

Hodnotenia z triedy GrandMaster Class

JF

Juraj F.

"Splnil očakávania. Zrozumiteľný úvod do konfigurácie VLAN na switchoch. Na Skype konzultáciách nebol problém, keď som zdieľal obrazovku s našim produkčným systémom. Oceňujem takýto individuálny prístup."

BM

Boris M.

"Zďaleka najlepší sieťový kurz, ktorý som mal. Vysvetlené bez omáčok zábavným štýlom. Celkovo sa dali stihnúť všetky moduly do troch dní. Najlepšie na kurzu bolo dostatočne veľa priestoru na otázky cez individuálny hovor cez skype."

KC

Karol C.

"Síce som toto malo byť „len“ moje opakovanie vecí z oficiálnych kurzov Cisco na vysokej škole, naučil som sa veľa praktických hintov, ktoré mi škola nedala. Konečne som to pochopil. Osobné skype konzultácie boli TOP!"

Čo sa naučíte na tomto úvodnom online kurze ako konfigurovať Cisco switche cez CLI?

Čo o nás hovoria?

RP

Roman P.

"Marián je profík. Pomohol nám zrealizovať zmeny v našej podnikovej sieti za tretinu ceny pôvodného nacenenia väčšieho dodávateľa. Oceňujem, že inštalačné práce prebiehali mimo pracovných hodín, čím nejakým spôsobom nenarušili procesy prác v našej firme. Odporúčam každému jeho základný audit bezpečnosti siete."

LN

Ladislav N.

"Firemná sieť bola dodaná a nainštalovaná cca 2 týždne pred dohodnutým termínom. Oceňujem ochotu realizovať zmeny a podmienky dodania. Skvelé! Dúfam, že budeme mať zo sieťovaním pokoj aspoň 15 rokov."

JV

Jozef V.

"p. Knězek u nás vykonal audit zabezpečenia sietí. Zistili sme, že cez IP kamery nás vedeli sledovať všetci ľudia na okolo, čo nebolo príjemné. Každopádne ďakujeme za opravu. Podľa môjho názoru, takýto audit základnej sieťovej bezpečnosti by mal prebehnúť v každej, aj menšej firme."