Online kurz: Úvod do Linuxu pre začiatočníkov

Slovenský

Skroťte si slobodný operačný systém Linux tak, aby ste pod ním zvládli každodennú prácu a zvládnite sa základy administrácie. Skutoční hackeri začínajú ovládnutím Linuxu.

Štart do Linuxu od CTO s osnovou Vám prinesie toto:

 • Získate know-how, aby ste sami vedeli ako si hneď rozbehať Linux a ako ho začať používať
 • Získate základné skilly, aby ste si neskôr vedeli nájsť prácu ako Linux admin
 • Na pohovoroch budete vedieť predviesť, že skutočne rozumiete Linuxu a budete vedieť pracovať s príkazovým riadkom - shellom
 • Odporúčame pre úvodnú prípavu na priemyselný certifikát: LPIC-1 Exam 101-500: Linux System Administrator
 • Vystrihá vás, aby ste sa nedopustili zdĺhavých chýb, ktoré by vás zdržali a odradili od ďalšieho skúšania Linuxu
 • Nebudete expert na Linux, avšak hravo prekonáte bolesť 80% začiatočníkov
 • Nadobudnete nevyhnutné základy pre neskorší prechod na plnohodnotnú správu systému ako admin vo forme dobre platenej práce
 • Príklady aj teória v Slovenčine, všetkému rýchlejšie porozumiete bez zdĺhavého lúskania Angličtiny
 • Vo verziách GrandMaster a Ultimate individuálny prístup a a certifikát o absolvovaní do vášho životopisu
 • Získate garantovaný prístup do prostredia Like-IT e-Learningu pre toto školenie na sedem rokov pre jednu osobu, kde viete študovať kdekoľvek: na počítači, tablete alebo na mobile s online pripojením.
 • Vychádzajúc z hodnotení účastníkov, získate celkom príjemný zážitok
 • Jeden lektor, jeden celistvý kurz pre začiatočníkov. Získate jeden ucelený prehľad a ste v tom doma.
Master Class

Začína 22. júla 2024. Každý modul sa uvoľňuje každý deň. Zapísať sa môžete do 18. júla 2024. 23:59. Plne elektronická online verzia vhodná pre samoštúdium Linuxu.

GrandMaster Class

Začína 22. júla 2024. Každý modul sa uvoľňuje každý deň. Zapísať sa môžete do 18. júla 2024. 23:59.Na konci každého druhého modulu v nasl. prac. deň je Individuálny Thinkpoint, čo je 30 minútová One-by-One Linux Skype konzultácia k dvom modulom, k príkladom, ktoré ste riešili a k vašim otázkam. Získate certifikát o absolvovaní.

Ultimate Class

Začína, hneď teraz. Získate všetky moduly dostupné od štartu štúdia. Po každom module si naplánujeme Individuálny Thinkpoint, teda 30 minútová One-by-One Linuxová Skype konzultácia, kde preberieme vaše otázky a dostanete rady Best Practices z ohľadom na každodenné používanie systému. Termíny Thinkpointov v Ultimate Class sú prispôsobiteľné podľa tempa vášho štúdia.

Kto vám radí?

Ing. Marián Knězek

Marián je CTO v spoločnosti Slovakodata. Je zodpovedný za architekúru cloudu postavenom na UNIX/Linuxe, ktorý musí bežať 24/7. Aj pársekundový výpadok cloudu je neakceptovateľný.

LPIC-3: Security

Marián je držiteľom tejto prestížnej certifikácie, ktorým ho LPI certifikuje ako profesionála v oblasti bezpečnosti Linuxu.

LPIC-3: Virtualization and High Availability

Túto prestížnu certifikáciu v oblasti virtualizácie a HA riešení na UNIX/Linuxe nemá na Slovensku veľa ľudí. Marián patrí k držiteľom tejto certifikácie.

Čo sa naučíte na tomto úvodnom online kurze programovania v Jave?