Program Networking Expert

Do tohto programu sme veľmi pozorne a s veľkým citom vložili kurzy v poradí tak, aby človek, ktorému robí ťažkosti domáca počítačová sieť sa dostal so stavu, že sa bude živiť počítačovými sieťami. Bude každý deň v praxi navrhovať, konfigurovať a troubleshootovať TCP/IP siete. Najlukratívnejšie je to v SR na platforme Cisco.

V čase absolvovania programu 25 ročný chalanisko z okolia BB (Banskej Bystrice), ktorý nemá ani si neplánuje urobiť vysokú školu, sa behom tohto programu naučil konfigurovať Cisco routre, switche a asu tak, že teraz pracuje pre lokálneho providera internetu. Chce si dorobiť vyššie certifikácie, aby sa posunul ďalej.

Pán, ktorý absolvoval tento program, pracoval v štátnej sfére ako IT E2E (end-to-end) IT support. V práci prevažne riešil veci ako napr., keď niekomu na koncovom zariadení nešiel internet. Má rodinu s malým dieťaťom a je obdivuhodné, že sa napriek starostlivosti o rodinu a vyčerpávajúcej práce chcel posunúť ďalej. Po absolvovaní tohto programu v plnom rozsahu postúpil v hierarchii o dva stupne vyššie. Teraz má pod sebou pár ľudí z IT E2E, ktorým teraz šéfuje.

Zmysel programu "Networking Expert" je jasný a zrejmý. Ide o jasne definovanú kolekciu kurzov, ktoré vás prevedú svetom profesionálneho networkingu od ľudí z praxe, ktorí sú denno-denne ponorený do návrhu a konfigurácie sieťových prvkov pre poskytovateľov internetových služieb, tzv. ISP.

Asi ste už počuli, že networking na platforme Cisco je veľmi lukratívny – jednak firmy, ktoré implementujú sieťové riešenia, keďže ide o lukratívne zákazky a jednak pre sieťarov - networkerov, ktorí si dokážu v SR zarobiť viac ako je plat vládneho ministra.

Vy máte nato, aby ste sa živili networkingom!