Aký je najkrajší Linux pre koncového používateľa na každodennú robotu?

Existujú tisíce distribúcií. Niektoré sú špecializované na konkrétnu činnosť (napr. router) a niektoré sú univerzálne. Prinášam vám prehľad najkrajších distribúcií na každodenný život:

PEAR OS

Táto distribúcia sa veľmi podobá na MAC OS. Je krásna, založená na výkonnom Linuxe debian. Aj MAC OS je založený na UNIXe. Jediný rozdiel je, že za jednotlivé aplikácie neplatíte, ale sťahujete ich zadarmo.

Fedora Linux

Krásna plnohodnotná distribúcia, ktorá je kompatibilná s RedHat Linuxom. Dostávate najnovší softvér a najnovšie grafické používateľské rozhranie.

Ubuntu

Táto distribúcia si získala svoju popularitu práve kvôli veľmi intuitívnemu používateľskému rozhraniu GNOME. JE založená na distribúcií debian.

Kubuntu

Kubuntu sa vyvíja ruku v ruke s Ubuntu, avšak na rozdiel od Ubuntu používa grafické prostredie KDE, ktoré má bližšie k operačnému systému Windows.

Mandrake

Prvé verzie tohto Linuxu mali za cieľ prispôsobiť sa Windows používateľom do tej miery, aby si bežný používateľ produktov rady Office ani nevšimol, že nepracuje s Windows ale Linuxom. Má veľmi intuitívne ovládanie.

Marián Knězek

 

Súvisiace články: