SEO: Úvod do SEO a optimalizácie pre vyhľadávače

Kde začať učiť sa o SEO - samozrejme, od základov! Čím lepšie pochopíte základy, tým ľahšie sa vám bude táto téma študovať v budúcnosti, tento fundament je veľmi dôležitý pre začiatky aj pre budúce rozhodnutia. Na úvod však pripomeniem, že SEO špecialisti sú v súčasnosti veľmi žiadaní a ich práca je veľmi zaujímavá a vysoko cenená. Preto ak čítate tento text, musíte sa v tejto oblasti vyskúšať a ja vám s tým pomôžem. Tak začnime!

Optimalizácia pre vyhľadávače, veľmi dôležitá téma, najmä ak chcete, aby bola vaša stránka vyhľadávaná v Google, ale aj keď to znie desivo, nie je to ťažká téma. Na optimalizáciu nepotrebujete veľké zmeny, často aj malé zmeny môžu zvýšiť použiteľnosť a umiestnenie vášho webu vo výsledkoch vyhľadávania. Keď sa vaša stránka môže objaviť na prvom mieste vo výsledkoch vyhľadávania, znie to zaujímavejšie, však?

Aby sa však stránka stala pre návštevníka použiteľnou, je potrebné ju najprv optimalizovať. Optimalizácia pre vyhľadávače pomôže algoritmom spoločnosti Google lepšie pochopiť, aký obsah sa nachádza na vašej stránke a na aké vyhľadávacie otázky sa vaša stránka návštevníkom zobrazí najlepšie.

Po vytvorení webovej stránky musíte najprv zistiť, či je vaša stránka indexovaná v službe Google a či vás niekto môže nájsť pri vyhľadávaní informácií alebo produktu. Na vyhľadávacom paneli vykonáte veľmi jednoduchú akciu, stačí zadať site: a adresu URL vašej domovskej stránky. Môžete sa napríklad pozrieť na výsledok vyhľadávania "site:like-it.sk", ak bude vaša stránka vo výsledkoch vyhľadávania, potom je úspešne zaradená do indexu, ktorý algoritmy Google spracúvajú.

Ak vaša stránka nie je v službe Google

Algoritmy Google prehľadávajú miliardy stránok, ale kvôli tomuto veľkému počtu niekedy nemôžu prehľadávať vaše stránky z nasledujúcich dôvodov:

  1. Novovytvorená webová stránka, tu ju Googlebot pravdepodobne nestihol skontrolovať.
  2. Štruktúra stránky môže sťažovať jej skenovanie.
  3. Počas procesu skenovania mohlo dôjsť k chybe.
  4. Zablokovali ste prístup spoločnosti Google na stránku.

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí.

Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Marián Knězek

 

Súvisiace články: