SEO: Práca UX s rozhraním pre vyšší rank vo vyhľadávačoch

Pri optimalizácii svojej stránky majte vždy na pamäti, že ľudia nebudú používať nepohodlné webové stránky. Pre návštevníkov je najdôležitejším faktorom používateľská prívetivosť. Ak máte používateľsky prívetivú webovú stránku, vaši návštevníci budú mať o váš produkt alebo služby záujem, pretože budú musieť vynaložiť veľa úsilia na to, aby sa na nej zorientovali. Čím je vaša stránka používateľsky prívetivejšia, tým je pravdepodobnejšie, že si vás vyberú namiesto konkurencie.

Prístup SEO k UX je založený na miere odskočenia, hĺbke prekliku a čase strávenom návštevníkom na stránke. Konkrétne musí byť špecialista schopný používať mapu kliknutí a analyzovať interakciu používateľov na celom webe.

A ešte jedna vec, pre dobrú optimalizáciu by ste mali venovať pozornosť takým obchodným faktorom (ak sú prítomné), ako sú: sortiment, cena, formy objednávky, platba, akcie a záruky.

Majte na pamäti, že používateľ musí mať čo najpohodlnejší prístup k vášmu produktu, objednávkovému formuláru a platbe. V opačnom prípade sa buď stane dezorientovaným, alebo si pri pokuse o zaplatenie nákup rozmyslí.

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí.

Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Marián Knězek

 

Súvisiace články: