VPN: Skutočne bezpečná VPN je SSTP!

Táto VPNka je už skutočne bezpečná rovnako ako L2TP/IPSec. Má oproti nemu obrovskú výhodu. Jediné, čo vyžaduje je otvorený port 443, pretože naše údaje z počítača letia na vzdialený port 443 – teda HTTPS. Port 443 je povolený skoro všade, teda výborne prejde (takmer) každým firewallom.

Vlastnosti

Preto ju budete chcieť! Nemusíte sa báť, že ak budete sedieť v nejakej kaviarni, nedostanete sa na vašu VPN. Skúste nájsť kaviareň, ktorá vám povie: „HTTPS máte u nás zakázané!“ To je blbosť. To by ste sa nedostali ani na gmail, ani na internet banking, proste nikam. Preto je obrovská výhoda v univerzálnej konektivite.

Ako zabezpečím HTTPS? Potrebujem certifikát, ktorý bude verejne dôveryhodný. Ak totiž klient neuverí nášmu certifikátu, tak sa nedostaneme na VPN. To je trochu problém. Keby mu ale uveril, tak sme vnútri.  Rovnako ako na webovom serveri sa musí adresa v URL zhodovať z certifikátom. Keď sa klient pripája na vpn.like-it.sk, musí mať od toho certifikát, inač sa tam nespojí. Potom nefunguje pripojenie na IP adresu.

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí.

Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Marián Knězek

 

Súvisiace články: