VPN: IKEv2 je bezpečná a robustná VPN!

Výpadok spojenia

VPN je závislá na permanentnom pripojení do internetu a nepretržitej stabilnej konektivite. To ale nebýva pravda. Ľudia sú často do VPN prihlasovaní z bezdrôtových sietí najlepšie niekde na hoteli alebo v teréne, keď idú autom alebo vlakom. Totiž každé VPN spojenie sa vám rozpojí v prípade, že stratíte pripojenie do siete. Aj SSTP. Každé okrem jediného – IKEv2.

IKEv2 vydrží výpadok spojenia, štandardne až do 30-tich minút (je to len predvolená hodnota, dokonca sa dá predĺžiť). To je celkom luxus!! :-) Pri výpadku prejde do tzv. spiaceho režimu. Pokiaľ sa objaví konektivita, tak sa automaticky. Je to kritické pre ľudí, ktorí pracujú do noci a potrebujú robiť nejaké operácie na databázovom serveri v práci, kde je nutné zachovať všetky transakcie.

Plnohodnotný IPSec!

IKEv2 používa IPSec, ale nemusí mať k dispozícií certifikáty, lebo všetko prechádza cez autentizáciu používateľa. Teda je to plnohodnotný IPSec, ale nepotrebujete mať certifikáty na počítačoch. Nemusíme mať heslá PSK na L2TP/IPSec. Stačí zadať správne meno a heslo a ste pripojení!

Nevýhoda

Nato, aby to celé fungovalo, potrebujete mať povolený protokol 50 – ESP (Encapsulating Security Payload) čo je potrebné pre IPSec v lokálnej sieti LAN, z ktorej sa pripájate na VPN.

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí.

Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Marián Knězek

 

Súvisiace články: