Meetingy v SCRUMe: Daily Meeting

Čo býva najväčším problémom nezhôd a hádok dvoch parterov? Ak vychádzame z toho, že si partneri vlastne nechcú ubližovať a ide skôr o nepochopenie, tak je to nedostatok komunikácie. Základný zmysel tohto meetingu je práve krátka pravidelná komunikácia tímu, ktorá stmelí tím.

Tento meeting je veľmi krátky, zvyčajne netrvá viac ako 15 min. Náročnosť meetingu je na pleciach SCRUM Mastera, ktorý musí neustále dozerať nato, aby sme riešili len to najpodstatnejšie, čo riešiť treba.

Keďže tím sa v podstate riadi sám, zmysel tohto meetingu je informovanosť členov tímu, kto na čom robí, prípadne, kto má s ktorou úlohou problémy. Ak má nejaký člen tímu s nejakou úlohou problémy, tak sa problém na tomto meetingu nerozoberá. Môže sa na danú úlohu stanoviť nový riešiteľ, alebo sa k úlohe pridelí ďalší človek, ktorý pravdepodobne vyrieši problém.

Každý člen tímu by sa mal jednotlivo vyjadriť k týmto bodom:

Kedy by bolo dobré začínať daily meeting? Vtedy, keď budú všetci v práci. Je to individuálne. Mne sa osvedčil ideálny čas o 10:15 – 10:30. Jedenástu hodinu beriem ako posvätnú, lebo je najproduktívnejšia v rámci celého dňa. V nej by malo byť jasné, kto čo bude robiť.

Ako začať programovať?

Úvod do programovania pre každého bez prechádzajúcich znalostí.

Stiahnite so náš ebook teraz výnimočne zdarma!!!

Čo musíte vedieť o SCRUMe, aby ste vytvorili niekoľkonásobne kvalitnejší produkt za zlomok času? Stiahnite si náš ebook teraz zdarma:

 

Marián Knězek

 

Súvisiace články: